Tři mechanismy flossingu

08.01.2017

 

Buďte mobilní a bez bolesti díky flossingu: manuálnímu nástroji, který terapeutům a trenérům pomáhá obnovit zdraví pacientů a učinit je ještě silnějšími.

Mechanismus houby

Ovazování a uvolňování pomocí flossbandu vyvolává takovýto efekt, představte si to jako houbu. V prvním kroku je z tkáně vytlačena odpadní tekutina jako lymfa nebo metabolický odpad, aby následně opět dokázala absorbovat čerstvou, výživnou tekutinu. Tento efekt nebo mechanismus optimalizuje neurovaskulární systém těla. Díky extrémně vysoké kompresi je žilní návrat do značně vysoké míry přerušen a arteriální přítok výrazně snížen, v závislosti na použití až do výše 100%. Co se v tuto chvíli děje? Přerušení průtoku krve vede k záměrné ischémii ve svalu. Tak dojde ke změně biochemického prostředí v buňkách, nasycení kyslíkem a hodnota pH ve svalu se snižuje. Tohle všechno nahrává endokrinním a buněčným procesům, protože organismus vnímá tento zásah jako určitý podnět a “brání se“ proti tomu.

Samozřejmě, že toto záměrné nedostatečné vyživování tkáně je z dlouhodobého hlediska považováno za negativní. Díky dočasné a odborně vedené pomoci se vám však nejprve podaří vytlačit z extracelulární tkáně tekutý materiál, jako je lymfa, metabol

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat